При виборі нових меблів, наш погляд найчастіше зупиняється на її зовнішніх характеристиках. Ми оцінюємо оббивний матеріал, приділяємо увагу його відтінку, але рідко замислюємося про те, що ховається під ним. Ця стаття написана для тих, хто хоче придбати по-справжньому якісний виріб, який прослужить довгий час. Отже, розглянемо що таке пружинний блок боннель і які види блоків краще підійдуть для якої мети.
Види пружинних блоків
Пружини використовувалися в м'яких меблів з давніх часів. Прямою або кутовий — будь-який вид дивана може володіти таким наповненням. Крім того, цей наповнювач встановлюється в незалежності від механізму трансформації. Будь то книжка, акордеон, дельфін або клік-кляк — всі вони можуть мати пружинний блок як “начинки”.
Такий наповнювач має вигляд блоку, має у своєму складі пружини, сполучені один з одним. При установці він кріпиться до каркаса. Дивани з таким наповнювачем можуть забезпечувати ортопедичний ефект. Це дуже корисна опція для меблів, має механізм трансформації, оскільки вона дозволяє хребту відпочивати, приймаючи необхідне положення. Розглянемо, на які види поділяють пружинні блоки.
Змійка
Такий вигляд має ще одну назву — синусоїди. Змійкою його називають через те, що його пружини зовні нагадують повзе змія. Деталі виготовляють з оцинкованої сталі. Саме завдяки їй виходять хвилеподібні вигини. Кращими вважаються блоки, які володіють великою кількістю вигинів, адже це збільшує ортопедичний ефект вироби. Змійка вважається дуже міцною та надійною. Її пружини прикріплюють до рами каркаса за допомогою скоб, які виробляються зі сталі, в поперечному напрямку. Те, скільки пружин буде перебувати в блоці, залежить від його форми і розмірів. Сидіння дивана з таким наповнювачем буде рівним і безшумним при експлуатації.
Боннель
Цей вид вже давно заведено вважати класикою. Його використовують в якості наповнювача меблів не багато-не мало більш ніж 100 років. Боннель має вигляд пружин, що володіють двома конусами. Виготовляють їх із сталі і скріплюють один з одним за допомогою спеціальної рамки або дроту, що має спеціальні вузли. Щоб пружини залишалися на місці і не розкручувалася, їх кріплять до блоку. Він має у своєму складі верхній і нижній каркас. Конструкція відрізняється своєю міцністю та надійністю, тому її можна використовувати для великих навантажень.
Коли навантаження невелика, пружина є м'якою. При зростанні навантаження вона починає тверднути, що дозволяє вазі рівномірно розподілятися по матрацу. Основним недоліком такого блоку є те, що з часом він може видавати скрипучі звуки.
До плюсів пружинного блоку Боннель відносять:
- стійкість до великих навантажень;
- довговічність і надійність;
- високий рівень еластичності, зберігається протягом довгого часу;
- хороший обмін вологи.
Боннель ще називають залежним пружинним блоком, оскільки його пружини з'єднуються одина з одною. Результатом стає те, що під час навантаження на одну пружину, вона поширюється і на сусідні.
Такий параметр, як м'якість дивана, має пружинний блок, в якості наповнювача, залежить від діаметра дроту, що використовується для виробництва пружин.
У меблів з таким наповнювачем головну роль відіграє те, що він закривається. Від якості матеріалів, якими обшивається пружинна частина, залежить те, наскільки комфортним і довговічним буде виріб. Зовні пружинна частина закривається жорсткою повстю. Це дозволяє пружинам не виступати з дивана. Зверху укладають ППУ, який надає меблів м'якість. Іноді виробники можуть додати прошарок з кокосової койри. Це робиться для того, щоб підвищити рівень жорсткості виробу. Останнім етапом є покриття оббивним матеріалом.
Незалежний пружинний блок
Незалежні пружини мають видовжену форму циліндра. Кожна з них поміщається в тканинний мішечок. Вони виготовляються з дихаючого матеріалу, який вільно пропускає вологу і повітря. Коли людина сідає на диван, під навантаженням виявляються тільки ту ділянку пружин, який розташовується в місці сидіння. Таким чином, при відпочинку лежачи пружини дозволяють рівномірно розподіляти навантаження на хребет.
Вважається, що матрац володіє хорошими анатомічними властивостями, якщо в ньому багато пружин. Але краще, якщо їх буде не більше 350 кв. м. В разі, коли їх більше, то при такій самій довжині збільшується ширина. Результатом може стати виникнення деформації у різних ділянках, що позначитись на якісних характеристиках меблів.
Незалежні пружини володіють найбільшим ортопедичним ефектом, оскільки вони здатні підлаштуватися під форму тіла, чого не скажеш про боннель. Такий наповнювач забезпечити максимальний комфорт хребту. Крім цього, він добре циркулює повітря і надає здоровий клімат для нічного відпочинку.
Варто відзначити, що блок з незалежними пружинами не виступає в якості засобу для лікування хвороб спини, але він здатний підлаштуватися під контури тіла, розвантажити хребет і прибрати напругу з м'язів.
Переваги і недоліки пружинних блоків
До позитивних рис пружинних блоків відносять:
- надійність і довговічність;
- високий рівень пружності;
- дозволена велике навантаження;
- диван володіє рівною поверхнею;
- створення здорового мікроклімату;
- можливість для повітря циркулювати всередині;
- хороший обмін вологи;
- високий рівень комфорту під час використання;
- користь для хребта.
До негативним рисам приписують:
- висока ціна;
- з часом можливий скрип;
- дорогий ремонт та заміна блоків.
Пружинний блок найчастіше використовують для диванів, призначених для сну.
Якісний диван, який володіє не тільки привабливим зовнішнім виглядом, але і надійною “начинкою”, можна знайти на stage.zlatamebel.ua .