М'які меблі відіграють важливу роль в інтер'єрі будь-якої кімнати. Щодо вітальні, то тут центральне місце займає диван. Вибирати цей предмет меблів потрібно особливо ретельно, адже від цього залежатиме загальний дизайн приміщення. Якщо форму вибрати не так складно, то підібрати потрібний колір для багатьох може виявитися завданням не з легких.

Оскільки диван є центральною точкою, що привертає до себе увагу, його відтінок повинен гармонійно поєднуватися з рештою інтер'єру. Зазвичай колір підбирають згідно з трьома критеріями:
- повний збіг із загальною кольоровою гамою;
- поєднання із деякими основними предметами;
- абсолютна відмінність від загального фону.
Крім того, варто врахувати характер та стиль життя господаря житла. Деякі віддають перевагу спокійним тонам, що навіюють атмосферу безтурботності, інші люблять кричущі відтінки, що відображають їх творчу натуру. Зазначимо, що не варто вестися на поводі у моди, адже вона швидкоплина, а купувати новий диван щосезону - це справа дуже затратна.
У цій статті ми підкажемо, як підібрати колір дивана правильно, щоб він гармонійно поєднувався з кольоровою гамою кімнати.
Як вибрати колір дивана з урахуванням стилю
При виборі відтінку м'яких меблів варто звернути увагу на стиль приміщення. Розглянемо класичні поєднання:
- Насичені темно-сині та червоні дивани підійдуть для віталень, виконаних у стилі техно та конструктивізм.
- У зал, що володіє готичним або мінімалістичним дизайном, найкраще впишуться чорні, білі та сірі меблі.
- Класичний стиль і всі його різновиди не байдужі до коричневого, золотистого, бежевого, білого та блакитного кольорів.
- Тим, хто віддає перевагу кантрі, слід звернути свою увагу на природні відтінки: коричневий, бежевий, зелений та жовтий.
- Арт-деко віддає перевагу червоному, жовтому, чорному і синьому.
- Для кімнат у стилі модерн підійде диван у бежевому, світло-сірому та золотистому кольорах.
- Для техно і хай-тек найчастіше вибирають червоний і чорний, а також яскраві кислотні відтінки.
Якщо Ваша вітальня має невеликі розміри, то краще зупиниться на меблів у світлих тонах. Уникайте яскравих і занадто темних кольорів, а також оббивки з крупними візерунками.
Щодо великих кімнат, то тут можна дати простір фантазії. Будь-які кольори будуть вдалими, якщо вони правильно підібрані.
Різні колірні схеми
Дизайнери створили список колірних схем, за допомогою якого можна вдало комбінувати різні відтінки:
- Монохромний. У цій схемі для кольору дивана та стін використовуються різні відтінки одного і того ж кольору. Наприклад, темно-сірий диван ставиться до стін у сріблястому відтінку. Або зелений до лаймових стін.
- Нейтральна. Ця схема передбачає переважання нейтральних тонів у всьому інтер'єрі. Так, бежевий диван поєднують із білими стінами. Або до пастельно-жовтих стін ставлять сіру софу.
- Нейтральний диван у кольоровому інтер'єрі. Щоб створити гармонійний інтер'єр, можна поєднувати стіни у яскравому відтінку з диваном у нейтральному. Наприклад для помаранчевих стін використовувати бежеві м'які меблі, а для зелених - білі.
- Кольоровий диван у нейтральному інтер'єрі. Хочете додати спокійному інтер'єру родзинки? Тоді до нейтральних стін краще підібрати яскравий диван. Наприклад, до білих стін поставити синій диван або до бежевих – червоний.
- Комбінована. Для любителів барвистого дизайну підійде комбінована схема, де яскраві м'які меблі поєднуються з яскравими стінами. Так можна додати зелену софу до фіолетових стін або червону до жовтих.
Варто звернути увагу, що комбінована схема є найскладнішою для виконання. В ній дуже важливо використовувати правильне поєднання кольорів не тільки в м'яких меблях, але і в інших деталях. Тому для її виконання рекомендується звернутися за допомогою до фахівця.
Різноманітність колірних рішень
Поговоримо про використання різних кольорів диванів в інтер'єрі вітальні.
- Червоний. Червону софу найчастіше використовують як яскравий акцент. Через свою насиченість вона пригнічує весь інтер'єр, тому додавати інші яскраві кольори потрібно з особливою обережністю. Вона добре виглядатиме з блідо-зеленим, пастельно-жовтим, білим і чорним. Червоний колір додасть енергії, але його надмірне використання може спричинити агресивність.
- Помаранчевий. Помаранчевий диван, а також всі його відтінки чудово впишуться у всі колірні схеми. Він гарний як яскравий акцент і відмінно поєднується з нейтральними відтінками. Такий колір поєднуватиметься із зеленим, білим, блакитним, синім та сірим.
- Жовтий. Жовті меблі добре відтінятимуться на сірому фоні. Вона світитиметься, як яскраве сонце на індустріальному фоні. У сучасному інтер'єрі його можна доповнити білим та чорним. Ефектно виглядатиме поєднання жовтого з фіолетовим, червоним, блакитним і зеленим.
- Зелений. Зелений колір навіює спокій, що доречно підійде для розслаблення після важкого робочого дня. Зелені меблі можуть бути як яскравими, так і спокійними. Диван у цьому кольорі стане чудовим доповненням до фіолетових стін. Для баклажанного кольору в партнери можна обрати оливковий, а для ніжно-бузкового - колір зеленої трави. З зеленим також добре виглядатимуть жовтий, помаранчевий, бежевий та сірий.
- Блакитний і синій. Дивани в таких кольорах добре виглядатимуть у нейтральних інтер'єрах. Цікавим поєднанням стане ніжно-блакитний та помаранчевий. Сині м'які меблі виграшно виглядатимуть в інтер'єрі, де переважають бежеві, сірі та білі відтінки. Для більш яскравої комбінації кольорів можна вибрати жовтий або червоний. Синій та жовтий – це класична комбінація, яку часто вибирають для створення інтер'єру романтичних бунгало.
- Фіолетовий. Цей колір вважається витонченим та вишуканим. Він має безліч різних відтінків, що робить його відмінним вибором для монохромного інтер'єру. Ніжний бузковий та лавандовий заграє на тлі бежевого, світло-сірого та білого. Соковитий фіолетовий добре поєднуватиметься із зеленим та жовтим. Такий колір приносить натхнення, огортає ауру таємничості та загадковості, але з ним не варто перебыльшувати, оскільки може вплинути на психіку.
- Білий. Білі меблі виглядають розкішно та благородно. Вона може чудово вписатися в будь-які інтер'єри, а завдяки своїй безлічі відтінків підійде як для теплої, так і для холодної гами кольорів. Так, біло-білий поєднують із синім та блакитним, а колір яєчної шкаралупи з коричневим та жовтим. Але при покупці дивана в білому кольорі не потрібно забувати про те, що він забруднюватиметься швидше.
- Сірий. Сірий вважається одним із універсальних відтінків. Він є чудовим фоном для яскравих кольорів, врівноважуючи та підкреслюючи їх. Не рекомендується виконувати інтер'єр повністю у сірому кольорі, інакше він може навівати стан апатії. Краще додати до нього яскравих акцентів або поєднувати його з іншими нейтральними кольорами.
- Чорний. Чорний диван виглядає строго та витончено. Крім цього, такий варіант є найпрактичнішим. Розкішно виглядатиме виріб, виготовлений з натуральної шкіри в чорному кольорі. Його, як і сірий із білим, можна розміщувати в кімнаті з будь-яким інтер'єром.
- Рожевий. Диван у рожевому кольорі зазвичай вибирають для дитячих кімнат. Але відтінок яскравої фуксії підійде і для інтер'єру вітальні, виконаної у стилі гламур.
Варто відзначити, що колір оббивного матеріалу повинен гармоніювати зі стінами, а не зливатися з ними.
Як підібрати крісла до дивану
Існує кілька колірних планів, що дозволяють успішно підібрати колір крісел до дивана. До них відносяться:
- Акцентний. У такому плані використовується нейтральний диван, а до нього підбираються яскраві крісла, що виступають у ролі акценту. Відтінок стін також є нейтральним. Щоб створити ефективну комбінацію, можна до сріблястих стін поставити сірий диван, а до нього яскраві зелені та фіолетові крісла.
- Нейтральний. Тут мається на увазі поєднання нейтральних тонів. Класичний варіант - чорний диван та білі крісла. Також можна комбінувати коричневу софу із бежевими кріслами.
- Нейтральні крісла та кольоровий диван. І тут вибирається яскравий диван, а до нього підбирають спокійних компаньйонів. Так, до блакитної софи можна поставити сірі крісла.
- Різнокольоровий. Вітається також поєднання м'яких меблів у соковитих та насичених тонах. Наприклад фіолетовий диван та помаранчеві крісла. Головне, щоб фон був нейтральним та не перевантажував інтер'єр.
- Орнамент та однотонність. Цей варіант користується великою популярністю у сучасних інтер'єрах. Для його створення вибирають однотонну софу, а до неї ставлять крісла, виконані в тому ж кольорі, але доповнені орнаментом. Це може бути синій диван та крісла у білу, синю та блакитну смужку.
Прислухавшись до наших порад, Ви зможете створити гармонійний інтер'єр, який порадує Вас і Ваших гостей. М'які меблі, що мають велику колірну гаму оббивного матеріалу. stage.zlatamebel.ua. Поспішайте заглянути!