У кожного з нас є якась річ, з якою пов'язані приємні спогади і яка має для нас сентиментальну цінність. Для одних це прикраса, подароване на день народження, для інших лист, надісланий з далеку, а для третіх — це улюблений диван, який дістався нам від бабусі та зберігає теплі спогади. Як же важко втрачати чи викидати такі речі! Якщо Ви ніжно прив'язані до м'яких меблів, але вона почала втрачати свою колишню привабливість, то ми знайшли для Вас відмінне рішення давайте спробуємо її оновити! У деяких випадках досить просто почистити оббивку, а в інших доведеться відремонтувати начинку меблів. Розберемося в цих варіантів докладніше.

Як почистити диван своїми руками
Щоб оновити старі м'які меблі, потрібно придивитися до рівня пошкоджень. Якщо вона заповнена плямами або іншими видами забруднень, то існує кілька варіантів, як від них позбутися:
- Якщо Ви мешканець мегаполісу, то Вам добряче пощастило, оскільки є спосіб очистити Вашу м'які меблі за безцінь. Для цього Вам потрібно запросити до себе додому продавця-консультанта, що представляє такі торгові марки, як Кірбі або Рейнбол. Але є один нюанс: перед тим, як приступити до чищення, Вам доведеться вислухати презентацію нової продукції або чарівної технології представників цих марок. Якщо у Вас є трохи вільного часу і Ви не піддаєтеся різних маркетингових вивертів, то цей варіант для Вас.
- В домашніх умовах з плямами і забрудненнями допоможе впорається звичайна губка і засіб для миття посуду чи миючий пилосос, якщо він у Вас є. можна виготовити власний пінний розчин. Для цього потрібно взяти господарське мило, натерти на тертці і розчинити у гарячій воді. Вийшло в внаслідок засіб наносимо на губку або ганчірку, робимо велику піну і розподіляємо на забруднену ділянку. Чекаємо, коли вбереться, і круговими рухами видаляємо з допомогою вологої ганчірки. Майте на увазі, що таке засіб має характерний запах, тому краще його не використовувати, якщо в сім'ї є алергіки.
- В наш час в магазинах можна знайти величезну кількість миючих засобів. Серед них найпопулярніші марки Vanish, Flat та серія «Баги». Всі вони легко змиваються і не утворюють багато піни. Але і цей варіант має свої недоліки, оскільки такий засіб не впорається з усіма плямами, а також воно може залишати розводи і липкий наліт, який в надалі почорніє від нової пилу. Все, що можна порекомендувати у цієї ситуації — це уважно читати інструкцію і використовувати чітко прописані пропорції.
- Мабуть, самий витратний і найефективніший спосіб — це викликати фахівця хімічній чистці. Така чистка є самої ретельної і facebook будь-яких плям, а спеціальні розчини не викличуть ніякої алергії і чудово підійдуть для тих, хто не переносить різкі запахи.Єдиний мінус — це ціна, адже платити Вам доведеться НЕ тільки за роботу фахівця, але і за його виклик на будинок.
Реставрація старих м'яких меблів
Оновити стару м'які меблі можна двома способами: пранням і заміною. Обидва варіанти досить трудомісткі, але цілком здійсненні.
Поговоримо про прання чохлів. Цим способом слід скористатися, якщо у Вас невеликі меблі — крісла, сидіння стільців і табуреток. Якщо оббивна тканина на Вашому улюбленому дивані добре збереглася, відрізняється унікальним малюнком і Ви впевнені, що аналог або дуже важко, або не можливо буде знайти, то її теж можна відправити в прання. Якщо диван великих розмірів , то краще скористатися послугами професійної пральні.
Плюси цього способу полягають в:
- економії грошей — Ви витратите тільки на пральні засоби та меблеву фурнітуру, таку як підкладкова тканина і скоби;
- можливості відродити первісний вигляд м'яких меблів.
Але існує і мінус — один, але досить великий — чохол при пранні може « сісти » або розповзтися.
Чохол можна повністю замінити, безжально викинувши старий. Це цілком під силу зробити в домашніх умовах, але будьте готові до сюрпризів — під ним може ховатися зламані пружини, потріскані балки каркаса або поламаний механізм замків. Якщо Ви таки зіткнулися з цією ситуацією, то , не варто впадати у відчай з Всім можна розібратися.
Перетяжка старих м'яких меблів
Перетяжка включає в себе не просто заміну оббивки, а ще й заміну поролону, замків, ремонт каркаса, пружинних блоків і виконання всіх ремонтних робіт, які будуть потрібні. Говорячи в загалі, перетяжка меблів — це її повний і капітальний ремонт.
Інструменти для розбирання і збірки:
- набір ключів для гайок і болтів;
- плоскогубці, щоб витягувати скоби;
- плоска або хрестоподібна викрутка, відповідна по розміру до шліца головок гвинтів, які кріплять замок до каркаса;
- велика плоска викрутка;
- будівельний або пневматичний степлер;
- рулетка, щоб робити виміри деталей;
- скоби від 6 до 10 міліметрів (їх розмір залежить від того, наскільки товста і щільна тканину для оббивки );
- великі і щільні сміттєві пакети.
Процес перетяжки
Роботу почнемо з розбирання меблів. Вам потрібно буде відкрутити замки, зняти бильця і розібрати каркас. Після чого приступите до вилучення всіх старих скоб, пристібається оббивку до каркаса і зніміть її.Після закінчення розбирання, приберіть все сміття в пакети і винесіть його з вдома, не відкладайте цю справу на потім, бо в пилу, що утворилася всередині м'яких меблів, можуть таїтися різні алергени і того гірше — пилові кліщі.
Ремонт і заміна деталей
Знявши оббивку, Ви можете виявити різні поламання, але не поспішайте викидати диван, всі деталі можна замінити і відремонтувати.
- Якщо тріснули каркасні балки, то їх потрібно замінити. Краще придбати нові, виготовлені з сухого дерева прямої і рівної текстури, без тріщин, кори і сучків. Замковий запив краще замовити у майстри-столяра, але можна виготовити і самому. Перед з'єднанням балок їх стики рекомендується просочити клеєм ПВА.
- Якщо поламалися накладки-перемички спинки і каркаса, то тут все дуже просто — заміряє деталі і випилювати їх лобзиком або замовляєте в меблевої майстерні. Краще підготувати три окремі деталі перемичок, їх легше буде поміняти в випадку пролому. Озброївшись степлером або цвяхами, прикріпіть їх до каркаса.
- Якщо потрібно замінити ремені на сидіннях, то для цього підійде будь-яка щільна стрічка, потрібно лише підігнати ширину. В більшості випадків, каркаси стягнуті широкими ременями, переплетеними один з іншим, а поверх них розташований поролон. Замініть порвати новими, але пам'ятайте — ремені повинні бути дуже міцними і виробленими з синтетичних матеріалів. Ширина може бути 5-7 сантиметрів, але, не менше.
- Якщо потрібно замінити злежаний поролон, то викидайте старий і сміливо стелити новий. Запам'ятайте, на цієї деталі не слід економити, оскільки він захищає внутрішній каркас від поламання.
- Якщо має бути заміна замків, то огляньте їх уважно і визначте, де поламання. Можлива заміна гвинта або пружини засувки. Якщо проблема не в це, то доведеться замінити весь замок, придбавши в магазині новий.
Чи не бійтеся подібних ремонтних робіт, варто один раз у всьому розібратися і робота пройде плавно і вдало. Якщо Ви все ще не впевнені, то додатково радимо Вам переглянути відео майстер-класи в інтернеті і все у Вас вийде!